e mërkurë, 31 dhjetor 2008

Gëzuar Vitin e Ri !


Type your summary here

Type rest of the post here

e enjte, 27 nëntor 2008

e martë, 4 nëntor 2008

e enjte, 30 tetor 2008

një re e zezë

foto e shkoqitur nga kapitulli XXI i librit të pestë të volumit të dytë të
:PËRSE KY BLOG ? *
*titulli i stafit.
Titulli origjinal BLOG ? PSE JO ?

e premte, 17 tetor 2008

Enveri

Image Hosted by ImageShack.us

..dje. ndërsa po ndiqja programin : Anno Zero, në RAI 2.
për më shumë trokit KËTU
Type rest of the post here

e diel, 21 shtator 2008

Luli i vocërr - 2008

Askush s'e njef Lulin. As shoket e tij, qe perpara tij lozin, nuk e njofin. Ma mire me thane se e njofin, por ata lozin per hesap te vet e Luli i shikon per hesap te vet. Sot gjithkush ka punet dhe telashet e veta, ashtu dhe femijte, ashtu dhe Luli. More Lul! Shume heret ke fillue me shikue punen tande! Kur Luli hyn n'oborr te shkolles, buza i qeshet nga pak, por askuj, asnji fjale s'i thote. Ece ngadale, tue shikue djathtas e majtas, po gjithnji tue ece deri sa te mbrrije ne cak te vet. Aty, te dera e rrugines shkollore, shume i pelqen te qendroje. Aty asht caku i tij, i praruem me rrezet e ngrofta te diellit ne keto ditet e vjeshtes. Mbeshtetet Luli per mur, grushtat e vogjel i shtje nder xhepa, hunden picrroke te kuqun nga te ftoftit e mengjesit ja sjell diellit dhe...shikon. Gjaja qe ma teper terhjek vemendjen jane cizmet qe i kane te veshun disa shoke te tij. Sa te bukura jane! Si shkelqejne! - mendon Luli dhe pa dashtje i shkojne syte nder tullumbat e veta, neper te cilat shifen fare mire te pese gishtat e kambeve te zbathuna. Nga kurreshta i afrohet nji shokut qe ka cizmet ma te reja. Ulet dhe shef ne lustrin e cizmes kambet e veta te zbathuna - aq shume shkeqejshin cizmet!!! Mbasi shoku me cizme fluturoi, Luli ngadale shkoi te caku i vet, ne diell, t'i ngrohi kambet. - Por kur ka diell, si ja ban i shkreti Lul? Ndoshta ja bajne hallin apostujt e meshires dhe te dashunis... Noshta, ndoshta... Nganjiher i afrohet mesuesi Lulit. Dhe kur Luli e ka ftyren e dlire dhe pa puca, mesuesi ja ledhaton faqet, gushen, e Luli i afrohet, ja merr doren, e shikon me sy pellumbi, dhe kishte me dashte t'i fale dicka mesuesit. Por vjollca nuk ka. Vec ne i falte tollumbat e veta, qe kane hapun gojen si me dashte me e hanger mesuesin. Po, po, tullumbat e Lulit te vocerr kane me e hanger mesuesin.

e shtunë, 20 shtator 2008

edhe sot

Image Hosted by ImageShack.us
njësoj si DJE

Type rest of the post here

e premte, 19 shtator 2008

e diel, 7 shtator 2008

përsëri në ekspozitë

pranvera
Edi Hila 1971

e shtunë, 6 shtator 2008

albania-sverige 0-0 pjesa pare

psherëtima në eter

vijon

akoma
barazim

Type rest of the post here

e diel, 10 gusht 2008

klithmaType rest of the post here

e hënë, 28 korrik 2008

natyrë e qetë

origjinali ndodhet KETU


Type rest of the post here

e martë, 15 korrik 2008

Një lajm të mirë

mund ta lexoni Këtu
Type rest of the post here

e shtunë, 12 korrik 2008

Tirana

e parë nga Plaku


trokit mbi foto për ta parë të zmadhuar

e enjte, 10 korrik 2008

çast


origjinali ndodhet këtu
lojra me fotoshop.

e diel, 6 korrik 2008

në tranzicion - 1

Image Hosted by ImageShack.us

e diel, 29 qershor 2008

e enjte, 26 qershor 2008

Summertime
Summertime,
And the livin' is easy
Fish are jumpin'
And the cotton is high

Your daddy's rich
And your mamma's good lookin'
So hush little baby
Don't you cry

One of these mornings
You're going to rise up singing
Then you'll spread your wings
And you'll take to the sky

But till that morning
There's a'nothing can harm you
With daddy and mamma standing by

Summertime,
And the livin' is easy
Fish are jumpin'
And the cotton is high

Your daddy's rich
And your mamma's good lookin'
So hush little baby
Don't you cry

e hënë, 9 qershor 2008

Ne ishim shokë

dhe xhiron e bënim kështu . Edhe në kurbet. Edhe në qytezën e vogël të veriut të largët. Deri ditën që djali i një miku(1) më thotë.


(1)

boll për sot.

e enjte, 5 qershor 2008

###
Type rest of the post here

e hënë, 2 qershor 2008

nostalgji muzikore

Sheh rrushi rrushen pa piqet

Për ata që nuk dinë anglisht, përkhimi nëpërmjet fjalorit On Line Bath Fish


mathja xhaf e mos u kthe mò,mò,mò,mò
mathja xhaf e mos u kthe mò

çar the ?

mathja xhaf e mos u kthe mò,mò,mò,mò
mathja xhaf e mos u kthe mò


Oj gru oj gru mos u sill kshu
je ma e qelbta qi kom pa u'
po m'thu me mledh rraqet e me shku ? Tamom!


mathja xhaf e mos u kthe mò,mò,mò,mò
mathja xhaf e mos u kthe mò

çar the '

mathja xhaf e mos u kthe mò,mò,mò,mò
mathja xhaf e mos u kthe mò

ej goce, nigjo goce, mos u sill me mu kshu
se nji dit kom me u ngrit perseri n'kom U'
(s'm hy n'sy se duket ashiqare qi je trap
e s'ke pare)
mir, ti do me thon t'mledh rraqet
e t'ja math ? (Tamom)mathja xhaf e mos u kthe mò,mò,mò,mò
mathja xhaf e mos u kthe mò

çar the '

mathja xhaf e mos u kthe mò,mò,mò,mò
mathja xhaf e mos u kthe mò

po tallesh?
(mathja e mos u kthe mò)
çar do me m'bo?
(mathja e mos u kthe mò)
s'po t'mor veh
(mathja e mos u kthe mò)
se ke me gjith men
(mathja e mos u kthe mò)
oh,tash goce t'lutem
(mathja e mos u kthe mò)
çar do me m'bo?
(mathja e mos u kthe mò)
Oh, mos m'trajto kshu
(mathja e mos u kthe mò)

e hënë, 26 maj 2008

Dr Strangelove

only a frame
Image Hosted by ImageShack.usType rest of the post here

e martë, 20 maj 2008

Pleshti

I thotë pleshtit

Image Hosted by ImageShack.us
e martë, 13 maj 2008

e diel, 4 maj 2008